Після «падіння» «АероСвіту» може впасти гривня?

Висикий Замок

17 января 2013 года

Коломойський банкрутить авіакомпанії, аби врятувати від рейдерів, та начебто погрожує обвалити національну валютуНа українському авіаринку - колапс. Вслід за “АероСвітом” припиняє польоти ще одна авіакомпанія Коломойського - “Дніпроавіа”. “У зв’язку з припиненням оперування рейсів “Дніпроавіа” з 8 січня 2013 року закриває продаж авіаквитків на власному сайті. З усіх питань ви можете звертатися в наш контактний центр”, - повідомляє офіційний сайт компанії. Ще одна компанія з “Української авіаційної групи”, підконтрольної групі “Приват”, - “Донбасаеро” - начебто також почала процедуру банкрутства. Про це раніше повідомила редактор сайту donbass.ua Ганна Молчанова на своїй сторінці у Facebook.

І хоча крах авіамонополії Коломойського вселяє надію на те, що на наш авіаринок нарешті прийдуть європейські “бюджетники”, і тарифи на перельоти впадуть (наразі літак з Києва до Львова коштує майже стільки, як з Києва до Барселони), ситуація, що склалася, викликає більше питань, ніж відповідей. Борги “Аеросвіту”, 4,27 мільярда гривень, виникли не за місяць, але чомусь аеропорти відмовились обслуговувати літаки приблизно одночасно. Та й банкрутство відразу трьох авіакомпаній виглядає як мінімум дивно. Схоже, чутки про те, що на авіабізнес Коломойського зазіхнув старший син президента, схожі на правду. Тож замість угоди про “Відкрите небо” ми можемо отримати нового монополіста.

Пригадалося інтерв’ю міністра інфраструктури Бориса Колесникова, яке він дав “Эху Москвы” у червні минулого року. Тоді він заявив, що високі ціни і низька якість обслуговування в українських авіакомпаніях викликані надмірною монополізацією ринку. “...65% ринку монополізовано ще в попередні роки однією групою. Тому немає справжньої конкуренції. Я думаю, не пізніше вересня цей монополіст відчує конкуренцію. Не хочу розкривати всі карти, але удар буде дуже суттєвий, і на користь пасажирів”, – сказав він. Може, це і є той “удар”, який так ретельно готували у владі?

Та Ігор Коломойський – не якийсь Вася Пупкін, який так легко поступиться бізнесом. І банкрутство авіакомпанії - це спроба захистити капітал від рейдерства. Більше того, партнер Агентства конфліктного PR Захар Чистяков вважає, що Ігор Коломойський та Олександр Янукович почали справжню війну. Коломойський начебто навіть пригрозив обвалити гривню, закривши усі відділення “Приватбанку” та банкомати.

“Не хочеться коментувати цю ситуацію, бо вона надто “болотиста”. Чи є можливість обвалити гривню через “Приватбанк”? Теоретично є. Але не думаю, що це саме той сценарій, який зараз розігрується”, – каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Крім банку, групі “Приват” також належить майже півтори тисячі АЗС по всій країні (працюють під брендами «Авіас», «Укрнафта» і АNP), і якими також останнім часом прокотилась хвиля податкових перевірок. Тож ця битва титанів може неабияк вдарити по простих українцях – перебоями з бензином та зарплатами, які вони отримують через банк опального олігарха. 

 

 Зіновія Воронович 

Наши новости

В Украине создан "Клуб защиты журналистов"

27 февраля 2021 года

26 февраля 2021 года состоялось учредительное собрание представителей СМИ Украины и объявлено о создании "Клуба защиты журналистов".

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Конфликтные новости

Глобальная деанонимизация. Владельцев биткоин-кошельков будут знать поименно

UBR.UA

31 июля 2021 года

Участники криптовалютного рынка не готовы раскрывать свои имена и бегут с бирж

С криптовалютной биржи Binance вовсю выводят криптовалюту. Только за 27-28 июля с площадки "ушло" порядка $1,6 млрд.

Скрыть коррупционные доходы станет еще сложнее. Центр противодействия коррупции запустил скоринг

Finance.UA

31 июля 2021 года

Центр противодействия коррупции запустил скоринг, позволяющий оценить коррупционные риски в активах публичных деятелей.

Об этом сообщила пресс-служба Министерства цифровой трансформации на странице в Facebook.

К чему приводит приватизация даже 100% акций предприятия без учета земли

Зеркало недели

31 июля 2021 года

Покупатель приобретает право обратиться за правом на получение права платного пользования земельным участком или права собственности

Сторонник Порошенко призвал "ликвидировать" журналистов "Страны"

Страна

30 июля 2021 года

Бывший вице-президент "Энергоатома" Александр Ковтуненко предложил "ликвидировать" работников редакции "Страны". Об этом он написал в комментариях на Facebook.