Після «падіння» «АероСвіту» може впасти гривня?

Висикий Замок

17 января 2013 года

Коломойський банкрутить авіакомпанії, аби врятувати від рейдерів, та начебто погрожує обвалити національну валютуНа українському авіаринку - колапс. Вслід за “АероСвітом” припиняє польоти ще одна авіакомпанія Коломойського - “Дніпроавіа”. “У зв’язку з припиненням оперування рейсів “Дніпроавіа” з 8 січня 2013 року закриває продаж авіаквитків на власному сайті. З усіх питань ви можете звертатися в наш контактний центр”, - повідомляє офіційний сайт компанії. Ще одна компанія з “Української авіаційної групи”, підконтрольної групі “Приват”, - “Донбасаеро” - начебто також почала процедуру банкрутства. Про це раніше повідомила редактор сайту donbass.ua Ганна Молчанова на своїй сторінці у Facebook.

І хоча крах авіамонополії Коломойського вселяє надію на те, що на наш авіаринок нарешті прийдуть європейські “бюджетники”, і тарифи на перельоти впадуть (наразі літак з Києва до Львова коштує майже стільки, як з Києва до Барселони), ситуація, що склалася, викликає більше питань, ніж відповідей. Борги “Аеросвіту”, 4,27 мільярда гривень, виникли не за місяць, але чомусь аеропорти відмовились обслуговувати літаки приблизно одночасно. Та й банкрутство відразу трьох авіакомпаній виглядає як мінімум дивно. Схоже, чутки про те, що на авіабізнес Коломойського зазіхнув старший син президента, схожі на правду. Тож замість угоди про “Відкрите небо” ми можемо отримати нового монополіста.

Пригадалося інтерв’ю міністра інфраструктури Бориса Колесникова, яке він дав “Эху Москвы” у червні минулого року. Тоді він заявив, що високі ціни і низька якість обслуговування в українських авіакомпаніях викликані надмірною монополізацією ринку. “...65% ринку монополізовано ще в попередні роки однією групою. Тому немає справжньої конкуренції. Я думаю, не пізніше вересня цей монополіст відчує конкуренцію. Не хочу розкривати всі карти, але удар буде дуже суттєвий, і на користь пасажирів”, – сказав він. Може, це і є той “удар”, який так ретельно готували у владі?

Та Ігор Коломойський – не якийсь Вася Пупкін, який так легко поступиться бізнесом. І банкрутство авіакомпанії - це спроба захистити капітал від рейдерства. Більше того, партнер Агентства конфліктного PR Захар Чистяков вважає, що Ігор Коломойський та Олександр Янукович почали справжню війну. Коломойський начебто навіть пригрозив обвалити гривню, закривши усі відділення “Приватбанку” та банкомати.

“Не хочеться коментувати цю ситуацію, бо вона надто “болотиста”. Чи є можливість обвалити гривню через “Приватбанк”? Теоретично є. Але не думаю, що це саме той сценарій, який зараз розігрується”, – каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Крім банку, групі “Приват” також належить майже півтори тисячі АЗС по всій країні (працюють під брендами «Авіас», «Укрнафта» і АNP), і якими також останнім часом прокотилась хвиля податкових перевірок. Тож ця битва титанів може неабияк вдарити по простих українцях – перебоями з бензином та зарплатами, які вони отримують через банк опального олігарха. 

 

 Зіновія Воронович 

Наши новости

Практика Большой Палаты Верховного Суда по корпоративным спорам: бесплатный вебинар от АЮУ

7 апреля 2020 года

Ассоциация юристов Украины совместно с Верховным Судом и Ассоциацией развития судейского самоуправления Украины (АРССУ) приглашают на первую онлайн-встречу из серии вебинаров, посвященных обсуждению последней практики ВС.

В этом году уже произошли первые рейдерские захваты - Оpendatabot

24 января 2020 года

Рейдерство – это одна из самых больших проблем украинского бизнеса и серьезная причина не регистрировать компанию в Украине. Ежегодно в Украине происходит в среднем 400 рейдерских захватов. Причем с 2014 года количество рейдерства постоянно растет.

ААУ требует прекратить незаконные обыски относительно адвокатов

24 декабря 2019 года

Количество обысков относительно адвокатов в Украине резко возросла. Последним примером стали обыски, одновременно проведенные сотрудниками Государственного бюро расследований в офисе Адвокатского объединения «ЭКВИТИ» и жилье четырех его партнеров адвокатов.

Стартует социальный проект EducationUA 2019-2020

22 ноября 2019 года

EducationUA - социальный проект, который дает возможность молодым людям проявить себя и побороться на конкурсной основе за финансирование обучения. Условия конкурса предусматривают определение трех победителей: первое место - сертификат на сумму 20 000 гривен, второе и третье места - соответствующие грамоты и поощрительные призы.

Конфликтные новости

Теневая аренда земли

ZN.UA

30 мая 2020 года

В последнее время зарегистрирован ряд законодательных инициатив, направленных на урегулирование проблем с теневой арендой земель сельскохозяйственного назначения. Это проекты №3131, 3131-1 и 3131-2, вносящие изменения в Налоговый кодекс и другие законодательные акты Украины. Что принесет реализация этих проектов фермерам и гражданам Украины?

Коломойский ушел с "Центрэнерго" или включил план "Б". Что значит смена руководства госкомпании

Страна

29 мая 2020 года

"Победа! Сегодня мы вернули под контроль государства Центрэнерго. Несмотря на все сопротивление: судебный троллинг, неоднократные минирования здания Фонда госимущества, давление на наблюдательные совет Центрэнерго.

Альтернатива государственным судам: Денис Малюська рассказал о законопроектах Минюста

Судебно-юридическая газета

29 мая 2020 года

Квазисудебная процедура позволит создать здоровую конкуренцию между исполнительной властью и судами: кто лучше защитит инвестора, — Малюська.
Альтернатива государственным судам: Денис Малюська рассказал о законопроектах Минюста

Судья пожаловался в ВСП на «мусор, который льется»

Закон и Бизнес

29 мая 2020 года

Анонимный корреспондент прислал сообщение, а в нем - ссылка на статью. Автор последней утверждал, что судья взял взятку за назначение меры пресечения в уголовном производстве.