Почему закрыли EX.UA. Ответ МВД

31 января 2012 года

Міліцією припинено діяльність веб-ресурсу "ЕХ.UA" за порушення прав інтелектуальної власності

 

Під час обшуків в офісі та дата-центрах файлообмінного ресурсу оперативники вилучили 200 серверів із загальним обсягом інформації понад  6000 терабайт.

31 січня мільйони користувачів популярного веб-ресурсу «ЕХ.UA» не змогли ані подивитися свої улюблені фільми, ані безкоштовно завантажити комп’ютерні програми. Як з’ясувалося, справа не у технічних проблемах та збоях, а у кримінальній справі, в рамках якої українські правоохоронці припинили діяльність вказаного ресурсу.

Під час оперативного супроводження кримінальної справи встановлено, що адміністрація зазначеного веб-сайту всупереч законним вимогам правовласників і положенням Закону України «Про авторське право та суміжні права» забезпечувала масштабне розповсюдження на території держави та поза її межами протиправного контенту – сотень тисяч найменувань аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм та комп’ютерних програм.

У листопаді 2010 року Американська асоціація звукозапису RIAA віднесла «ЕХ.UA» до 25-ти найбільших «піратських» веб-ресурсів світу. За твердженнями вказаної міжнародної організації, на сайті немає жодного відео- чи аудіофайлу, легальність поширення якого підтверджена власником авторських прав.

Приводом до порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 176 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав, послугували звернення, що надійшли на адресу Міністерства внутрішніх справ України від офіційних представників провідних світових виробників програмного забезпечення – міжнародних корпорацій «Adobe Systems Inc.», «Microsoft Corporation», «Graphisoft Inc.» тощо, програмні продукти яких упродовж тривалого часу незаконно розповсюджувались через веб-сайт «ЕХ.ua».

Під час обшуків в офісі та дата-центрах веб-ресурсу міліціонери вилучили велику кількість комп’ютерної техніки та мережевого обладнання, у тому числі 200 серверів із загальним обсягом інформації понад  6000 терабайт.

Оперативники з’ясували, що адміністрацію ресурсу очолював громадянин Латвії. Наразі 16 працівників офісу компанії допитуються, а вилучена техніка направлена на експертизу. Скільки осіб буде притягнуто до відповідальності в рамках розслідування цієї кримінальної справи, стане зрозуміло після проведення необхідних слідчих та процесуальних дій. Відповідальність за статтею Кримінального кодексу України, за якою порушена кримінальна справа, передбачена у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією примірників творів та відповідного обладнання.

У світі набирає обертів протидія комп’ютерному піратству та порушенню прав інтелектуальної власності. Закриття потужного веб-ресурсу «EX.UA» є справою світового масштабу. Подібне викриття нещодавно сталося у США, де ФБР припинило функціонування одного з найбільших світових файлообмінників megaupload.com, за допомогою якого розповсюджувалася контрафактна аудіовізуальна продукція та протиправний контент інших категорій. Веб-сайт діяв з 2005 року і займав 13-ту позицію в рейтингу найбільших «піратських» інтернет-ресурсів світу. За час його існування власники сайту незаконно заробили близько 175 млн. доларів США, правовласники ж понесли збитки, що оцінюються в понад півмільярда доларів. За цією справою ФБР видано ордери на арешт 7-ми осіб, які створили та забезпечували функціонування файлообмінника megaupload.com. Трьох з них, включаючи організатора, на даний момент заарештовано в м. Окленд Нової Зеландії. 

Наши новости

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Вебинар с Верховным Судом. Принципы административного судопроизводства

16 июня 2020 года

Ассоциация юристов Украины предоставляет возможность дополнительной встречи с некоторыми судьями

Конфликтные новости

Телеканал "112" подал иск в Верховный суд по поводу указа Зеленского о запрете вещания

Страна

26 февраля 2021 года

В Кассационный административный суд в составе Верховного суда 25 февраля поступил иск от ООО "Телекомпания 112-ТВ" к президенту Украины Владимиру Зеленскому. В документе истец оспаривает указ главы государства о применении санкций в отношении телеканала.

Суд временно запретил проводить конкурс для избрания нового главы ПриватБанка

LB.ua

26 февраля 2021 года

Суд 24 февраля удовлетворил иск "Первичной профсоюзной организации сотрудников ПриватБанка" и запретил назначать руководителя до вступления решения по делу в законную силу, пишет Finbalance.

Рада разрешит "шпионить" за украинцами: как изменят работу частных детективов и кто под прицелом

OBOZREVATEL

25 февраля 2021 года

Для того, чтобы оперативно разыскать своего ребенка, проверить мужа на верность или найти имущество, которое досталось по наследству, украинцы смогут воспользоваться легальными услугами частных детективов. В Верховной Раде работают над тем, чтобы вывести из тени этот рынок. Соответствующий законопроект №3010 уже приняли в первом чтении.

"Отрабатывают ускоренную блокировку". Зачем СБУ и МВД требуют от провайдеров отключать сайты и телеграм-каналы

Страна

25 февраля 2021 года

В Украине начался настоящий погром онлайн-медиа. Нацкомиссия по связи предписала провайдерам заблокировать четыре крупных телеграм-канала (по запросу СБУ) и 426 веб-сайтов (по иску частного лица в рамках уголовного производства, которое ведет Нацполиция).