Колонка-коментар про рейдерство в період кризи

Юрідична газета

18 февраля 2009 года

Коментар члена правління Міжнародної Асоціації Економічної Безпеки, керуючого партнера Агенції конфліктного PR - /PR i Z/ Чистякова ЗахараСвітова криза, про яку зараз не говорять хіба що грудні діти (тому що ще говорити не навчилися), торкнулася всіх сфер економіки. Якісь напрями знаходяться в глибокому занепаді, якісь - їх, на жаль, меншість - на злеті. Сфери до яких має відношення юриспруденція і знаходяться на підйомі - колекторські послуги, самі юридичні послуги, реструктуризація, сфера недружніх поглинань або, як зараз прийнято говорити - рейдерство.
Деякі провідні юристи в кінці минулого року стверджували, що криза торкнулася і сфери рейдерства. Нібито, рейдери зараз не мають коштів для проведення своїх операцій. А замовники, які фінансують рейдерські проекти, самі знаходяться в жалюгідному стані.
Початок 2009 року підтвердив, що це не так. Не будемо перераховувати конфлікти, які розгорілися з новою силою, - вони у всіх на слуху. Пропонуємо подивитися, який інструментарій використовується рейдерами в період кризи, які з характерних кризі проблем на підприємствах грають на руку рейдерам.
З моменту появи в Україні самого терміну «рейдерство» йшли жаркі суперечки про те, чи можна боротися з цим явищем (або захоплювати підприємства) використовуючи суто юридичні інструменти. Юристи, як і належить доводили, що рейдерство це та сфера, де ним для підтримки більше ніхто не потрібен. Протилежні думки меркнули на тлі цих заяв. Останні місяці показали, що довести підприємства до того стану, щоб йому нічого не залишалося як продатися рейдеру або іншому сильнішому підприємству, можна виключно методами PR. Прикладів досить - ряд колись успішних банків, страхові і інвестиційні компанії.
Також не варто забувати і ще про один актуальний зараз напрям діяльності - підготовка підприємств до реструктуризації або продажу. Відповіддю юристам, які заявляють, що здатні справитися з цім самостійно, є така ж іноземна абревіатура як і PR - IR або Investor relations. Під цим напрямом розуміється створення необхідного інформаційного поля навколо і усередині підприємства, щоб воно або його активи були цікаві інвесторам. Щоб росла вартість нематеріальних активів. Адже відомо, що компанію або її активи з «поганою» репутацією інвестор погодиться придбати тільки за заниженою вартістю.
Автор ні в якому разі не стверджує, що зі сфери недружніх поглинань можна виключити юридичну лінію. Просто хотілося б закріпити у свідомості суспільства той факт, що рейдерство як процес, містить в собі цілий ряд напрямів - юридичне, PR, IR, GR (який в наших реаліях легко називати звичним словом - «корупція») і ряд інших. Жодне із цих напрямів не зможе працювати заради досягнення мети самостійно. Фактів в доказ - предостатньо.

Наши новости

В Украине создан "Клуб защиты журналистов"

27 февраля 2021 года

26 февраля 2021 года состоялось учредительное собрание представителей СМИ Украины и объявлено о создании "Клуба защиты журналистов".

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Конфликтные новости

Глобальная деанонимизация. Владельцев биткоин-кошельков будут знать поименно

UBR.UA

31 июля 2021 года

Участники криптовалютного рынка не готовы раскрывать свои имена и бегут с бирж

С криптовалютной биржи Binance вовсю выводят криптовалюту. Только за 27-28 июля с площадки "ушло" порядка $1,6 млрд.

Скрыть коррупционные доходы станет еще сложнее. Центр противодействия коррупции запустил скоринг

Finance.UA

31 июля 2021 года

Центр противодействия коррупции запустил скоринг, позволяющий оценить коррупционные риски в активах публичных деятелей.

Об этом сообщила пресс-служба Министерства цифровой трансформации на странице в Facebook.

К чему приводит приватизация даже 100% акций предприятия без учета земли

Зеркало недели

31 июля 2021 года

Покупатель приобретает право обратиться за правом на получение права платного пользования земельным участком или права собственности

Сторонник Порошенко призвал "ликвидировать" журналистов "Страны"

Страна

30 июля 2021 года

Бывший вице-президент "Энергоатома" Александр Ковтуненко предложил "ликвидировать" работников редакции "Страны". Об этом он написал в комментариях на Facebook.