Схема фінансування рейда/антірейда

Юрідична газета

8 апреля 2009 года

Коментар члена правління Міжнародної Асоціації Економічної Безпеки, керуючого партнера Агенції конфліктного PR - /PR i Z/ Чистякова Захара

Бізнесу завжди подрібни прибутки. Юридичний бізнес також не є виключенням. Останніми роками деякі юридичні компанії додали в арсенал своїх послуг т.з. «антірейдерство». Пропоную подивитися фінансову складову цього бізнесу.

Що, зазвичай, мається на увазі під «антірейдерством»? - «Захист підприємства від недружнього поглинання». При цьому юристи ще прагнуть додати ще такі терміни як «протиправність», «протизаконність», описуючи ними дії рейдерів.

По-перше хотілося б внести деяку ясність: «Рейдерство, це встановлення контролю над підприємством всупереч волі основного власника». Під основним власником слід розуміти «Власника, що володіє більше 50% акцій/часток підприємства, отриманих законно». І все! Ніяких «протиправних» або «незаконних» дій! Те, що вітчизняні рейдери ще не навчилися діяти абсолютно чисто, не міняє самої суті явища. Зараз через порушення Закону і корупцію працювати набагато простіше. Але це не продовжуватиметься нескінченно.

Отже, як поступають юридичні компанії, які заявляють, що здатні боротися з рейдерами? Наведемо приклад, з розповіді однієї «жертви рейдерів». Звертається він в юркомпанию і просить захисту. Останні беруть гроші за те, щоб його вислухати, потім малюють стратегію захисту (за яку теж беруть плату), далі починають її покроково виконувати. Спрощено це виглядає так: підготовка позову - $500, виступ в суді - $1000, потім включаються корупційні моделі - юркомпанния пропонує «фінансово простимулювати» суддю або виконавчу службу і так далі. Але «війна» на цьому не закінчується - з'являються нові приводи для судових позовів, чергові несподівані кримінальні справи…

Таким чином законний власник витрачає неабиякі суми, причому велика частина з них - на консультації і роботу юристів. А проблема не вирішена. Виникає питання - а чи потрібні такі послуги, які надаються, а проблему не вирішують?

Відповідь можна побачити з схеми роботи рейдерів. Вона складається з декількох етапів: 1 Підбір об'єкту захоплення/отримання замовлення на захоплення підприємства; 2 Збір інформації про об'єкт; 3 Розробка стратегія захоплення; 4 Старт недружнього поглинання.

І тепер найголовніше - схема фінансових розрахунків замовника захоплення з рейдером. На етапі розробки стратегії з'являється бюджет захоплення. Цифра зазвичай плаває +/- 20%. А головне, визначається величина бонуса, яке рейдер отримує ПРІ ДОСЯГНЕНІ КІНЦЕВОГО РЕЗУЛЬТАТУ. Ця цифра варіюється від 1% до 20% вартості підприємства і залежить від того, наскільки складно здійснити захоплення.

Тобто рейдер фінансово зацікавлений у досягненні результату. А юркомпании, працюючи по традиційних фінансових схемах - просто в наявності платоспроможного клієнта.
Виникає чергове питання - чи варто законному власнику для свого захисту звертатися до компаній, які беруть з нього гроші за «просто вислухати, підготувати позов і виступити в суді»? Чи не розорять вони його в процесі «війни», а коли грошей на їх послуги вже не залишиться - із задоволенням продадуть всю інформацію рейдеру? Той же платить…

Наши новости

В Украине создан "Клуб защиты журналистов"

27 февраля 2021 года

26 февраля 2021 года состоялось учредительное собрание представителей СМИ Украины и объявлено о создании "Клуба защиты журналистов".

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Конфликтные новости

Ударит по гражданам и увеличит коррупцию. Бизнес раскритиковал антиахметовский закон

LIGA.net

1 декабря 2021 года

Нормы закона №5600, принятого Верховной Радой во втором чтении 30 ноября, могут негативно повлиять на деятельность среднего и мелкого бизнеса. Об этом заявили в Союзе украинских предпринимателей (СУП) в ответ на информационный запрос LIGA.net.

Юристы Олега Татарова защищают менеджеров Ахметова по делу “Роттердам+”

Укррудпром

1 декабря 2021 года

Адвокатами менеджеров ДТЭК в судебном процессе в Высшем антикорсуде (ВАКС) по делу “Роттердам+” являются старшие партнеры АО “Креденс”, которое с 2015 по начало 2020 года принадлежало Олегу Татарову — нынешнему заместителю главы Офиса президента.

Китайские инвесторы хотят взыскать с Украины $4,5 млрд за "Мотор Сич"

Gazeta.ua

29 ноября 2021 года

Компания Skyrizon и другие китайские инвесторы хотят через суд Гааги взыскать с Украины минимум $4,5 млрд за ущерб из-за украинского производителя "Мотор Сич".

Бизнес должен доказывать обществу свою безопасность, а не наоборот

Зеркало недели

27 ноября 2021 года

Участие общественности в принятии решений о строительстве и деятельности опасных для окружающей среды предприятий — это фундамент демократического устройства государства. Участники процедур по оценке влияния на окружающую природную среду не должны опасаться судебных исков за критику потенциально опасных для здоровья людей и окружающей среды объектов.