Обращение общественных организаций к Президенту Украины Януковичу о незаконном захвате пляжей, баров

29 мая 2011 года

 

НАРОДНИЙ КОМІТЕТ ПО БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮПрезиденту України
Януковичу В.Ф.
01220, м. Київ, вул. Банкова, 11
12.05.2011 р. № 23

ЗАЯВА

У місті Одесі на центральному пляжі «Аркадія» розпочалося масове незаконне захоплення пляжів та кафе і барів. Раніше пересічні одесити не мали грошей щоб потрапити на платні пляжі, а найближчим часом у них залишиться єдиний шлях підійти в «Аркадії» до води - це замовити столик в одному з ресторанів.

Відчувши повну безкарність, а може і «благословення» нової міської влади, деякі власники нічних клубів розпочали захоплення водної гладі. Робочі з ранку до вечора забивають труби і готують літні майданчики на воді.

Згідно зі статтею 60 Земельного кодексу України «вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності у межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води».

Одеські правоохоронні органи та міська влада для погашення збурювання одеситів публічно зазначили про незаконність розташування декількох об’єктів на центральній алеї, але жодної реакції місцевої влади про масове захоплення пляжів, барів та водної гладі не має.

Декілька прикладів захоплення барів в «Аркадії»:

1. Підприємець Ринда Людмила Валентинівна є власником кафе-бару «Лагуна» з літнім майданчиком, який розташований на терасі південної частини пляжу «Аркадія». Реконструкцію кафе-бару вона здійснювала на підставі відповідного дозволу та згідно з погодженим проектом. Одеська міська влада прийняла об’єкт до експлуатації, що підтверджується актом.

Комунальне підприємство «Узберіжжя» знаючі, що Ринда Л.В. є власником кафе-бару, передало в оренду тверде покриття під кафе підприємцю Оганяну В.С., згідно з договором №48 від 12.03.2010 р.

На сьогодні кафе-бар «Лагуна» вже захоплено та здійснюється все для його знесення. Як відомо немає об’єкту немає права власності. Важливо зазначити, що після зривання обшивки кафе-бару приїхав особисто Одеський міський голова Костусєв О.О., який сказав, що кафе у такому вигляді псує облік пляжу і дав вказівку підлеглим повністю його знести.

2. Підприємець Андріасян Сурен Завенович є власником кафе-бару «Ротонда», який також розташований на південній частині пляжу «Аркадія». Реконструкція кафе-бару здійснювалася на підставі відповідного дозволу. Кафе-бар був прийнятий до експлуатації згідно з актом від 09.07.1997 р. і до цього часу знаходився в користуванні у Андріасяна С.З.

15 квітня 2011 р. відбулося захоплення кафе-бару невідомими особами, які активно ведуть ремонтні роботи та готують приміщення до літнього сезону. Власника приміщення не допускають навіть забрати майно.

Це тільки деякі приклади захоплення кафе-барів на пляжі «Аркадія», що стали відомі «Народному комітету по боротьбі з корупцією» за інформацією, наданої підприємцями.
На підставі вищевикладеного, з метою захисту членів територіальної громади
м. Одеси, просимо:

1. Доручити Генеральній прокуратурі України:

- провести перевірку та порушити кримінальну справу у зв’язку противоправним захопленням пляжів та водної гладі на пляжі «Аркадія» у м. Одесі.

- провести перевірку дотримання вимог чинного законодавства посадовими особами комунального підприємства «Узберіжжя» при передачі в оренду підприємцю Оганяну В.С. твердого покриття під кафе-баром «Лагуна» (південна частина пляжу «Аркадія»), що належить Ринді Людмилі Валентинівні на праві власності.

- провести перевірку та порушити кримінальну справу за фактом незаконного заволодіння кафе-баром «Ротонда» (південна частина пляжу «Аркадія»), який належить на праві власності Андріасяну Сурену Завеновичу.

2. Поінформувати про результати розгляду заяви.

Додаток (в копіях):
- фотографії – 4 арк.;
- документи стосовно кафе-бара «Лагуна» - 17 арк.;
- документи стосовно кафе-бара «Ротонда» - 2 арк.Голова правління
ГО «Народний комітет по
боротьбі з корупцією
» Ю.І. Кравець


Голова ГО «Комітет з протидії корупції
та організованій злочинності» В.М. Васильковський


Голова ГО «Антикорупційний рух
Півдня» В.М. Букач


Голова ОРО Національної спілки
журналістів України Ю.А. Работін

 

Наши новости

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Вебинар с Верховным Судом. Принципы административного судопроизводства

16 июня 2020 года

Ассоциация юристов Украины предоставляет возможность дополнительной встречи с некоторыми судьями

Государственное рейдерство или новая инвестиционная политика для зеленой энергетики?

5 июня 2020 года

В пятницу, 5 июня, в 11.30 в пресс-центре информационного агентства "Интерфакс-Украина" начнется пресс-конференция на тему "Государственное рейдерство или новая инвестиционная политика для зеленой энергетики?". 

Практика Большой Палаты Верховного Суда по корпоративным спорам: бесплатный вебинар от АЮУ

7 апреля 2020 года

Ассоциация юристов Украины совместно с Верховным Судом и Ассоциацией развития судейского самоуправления Украины (АРССУ) приглашают на первую онлайн-встречу из серии вебинаров, посвященных обсуждению последней практики ВС.

Конфликтные новости

АТП призывает власть решить инвестиционный спор табачных компаний с АМКУ

РБК-УКРАИНА

14 августа 2020 года

Правительство должно отреагировать на сообщение международных инвесторов об инвестиционном споре с государством Украина по решению АМКУ. Только таким образом можно сохранить деловые отношения между стратегическими инвесторами и государством, не нанести ущерб репутации и инвестиционному климату Украины и избежать потерь для Государственного бюджета.

Обыски в Окружном суде Киева: НАБУ давит на адвокатов?

По Я и Закон

13 августа 2020 года

Адвокатское объединение «Barristers» заявило о давлении на одного из адвокатов со стороны НАБУ.

Так, команда «Barristers» была приглашена сопровождать обыски в Окружном административном суде столицы.

ПриватБанк заявил в НАБУ о противоправном назначении судьи Вовка на дело по иску оффшорных компаний Суркисов

Интерфакс-Украина

13 августа 2020 года

Государственный ПриватБанк (Киев) 12 августа обратился в Национальное антикоррупционное бюро Украины (НАБУ) с заявлением о противоправном назначении судьи Печерского районного суда Киева Сергея Вовка на дело № 757/7499/17 по иску оффшорных компаний братьев Суркисов о порядке выполнения решения суда от 2017 года об обязательстве ПриватБанка обслуживать их депозиты.

Рейдерство в Украине: больше всего уголовных производств открыто в 2019 году

Слово и Дело

13 августа 2020 года

Рейдерство в Украине все еще остается одной из самых острых проблем бизнеса. За последние семь лет в стране произошло более 3 тысяч рейдерских захватов фирм, компаний и собственности предпринимателей.