Рейдеров по осени считают

Власти нет

22 сентября 2010 года

За право володіння кондитерською фабрикою «Житомирські ласощі» боротьба продовжується ось вже близько шести місяців. За цей час були використані досить різноманітні інструменти боротьби за владу. І залучення податкової до перевірки діяльності підприємства. І відкриття кримінальних справ проти керівництва фабрики. І спроба силового захоплення під час проведення чергових зборів акціонерів в червні. 16 вересня до цього списку додався ще один метод: проведення нелегітимних зборів акціонерів і спроба отримати владу в свої руки шляхом призначення власного, підконтрольного складу правління.

За повідомленням, що було розповсюджене в інтернет-мережі, 16.09.2010 року відбулись загальні збори акціонерів ЗАТ «Житомирські ласощі». І за повідомленням тих же осіб: «нарешті справедливість взяла гору, в фабрика повернулася до її законних власників».

Однак давайте розглянемо події, що відбувалися, більш об’єктивно. Про проведення зборів, не були повідомлені близько 700 акціонерів, тобто усі, окрім мажоритарного, що володіє майже 95% акцій, товариства. А самі збори відбулись за адресою м. Житомир, пл. Перемоги, 6, де знаходиться Комунальне підприємство готель «Житомир», а не на території фабрики.

Варто нагадати, що повноважність (?) позачергових загальних зборів акціонерів Товариства можлива лише у випадку, якщо їх скликання, проведення та оформлення результатів голосування відбувалось із дотриманням порядку та вимог, встановлених чинним законодавством України та установчими документами Товариства.

Однак, в цьому випадку, маємо ситуацію що пішла в розріз з загальнодержавними вимогами. Організаторами «підпільного зібрання» стало кілька осіб, зокрема, Еверт Браам — громадянин Нідерландів, який ще ні разу не з’являвся на Житомирщині, не те що на Ласощах, а також відомий своєю «антирейдерською» боротьбою за права підприємства — Юрій Лещинський, громадянин Сполучених Штатів Америки.

Що стосується подальшої долі ЗАТ «Житомирські ласощі», то стає зрозуміло, що боротьба трудового колективу з непрошеними гостями, повноваження яких не підтверджені нічим, окрім власних голослівних заяв, тільки починається. Адже, провівши неповноважні (?) збори акціонерів, перелічені особи прийняли ряд неправочинних рішень, в тому числі і про призначення невідомого нікому Леоніда Нехамкіна головою правління Товариства.

Адже законодавство передбачає вимоги щодо повідомлення про дату, час і місце проведення загальних зборів акціонерного товариства шляхом публікації в місцевій пресі за місцезнаходженням акціонерного товариства, та в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Також, всупереч порядку, встановленому внутрішніми нормативними документами «Житомирських ласощів», держателів іменних акцій ЗАТ «Житомирські ласощі» не було повідомлено про проведення загальних зборів акціонерів персонально рекомендованим листом, кур’єром чи телефаксом.

Так само, була проігнорована і вимога статті 43 Закону України «Про господарські товариства», яка передбачає, що загальні збори акціонерів проводяться на території України, як правило, за місцезнаходженням акціонерного товариства, за винятком випадків, коли на день проведення загальних зборів 100 відсотками акцій товариства володіють іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжнародні організації.

Також грубо була порушена стаття 40 Закону, відповідно до якої реєстрація акціонерів (їх представників), які прибули для участі у загальних зборах, здійснюється згідно з реєстром акціонерів у день проведення загальних зборів виконавчим органом акціонерного товариства або реєстратором на підставі укладеного з ним договору. Цей реєстр підписується головою та секретарем зборів.

Однак, як повідомило ЗАТ “Акція-реєстр” (реєстратор, який веде реєстр ЗАТ “Житомирські ласощі”), в період з 24.06.2010 року загальні збори акціонерів ЗАТ “Житомирські ласощі” не проводили, реєстр акціонерів ні емітенту, ні будь-якій іншій особі не надавався, склад органу управління товариства не змінювався.

Але всі ці порушення вказаних статей закону взагалі ніщо в порівнянні з тим, що участь у загальних зборах акціонерів брав представник американської компанії “Кобіско”, яка, як виявляється, є “акціонером” заводу. Дуже цікаво, як компанія, яка була ліквідована ще 31.08.2009 (це данні торгового реєстру США) брала участь в загальних зборах заводу.

Сам факт спроби маніпуляції громадською думкою свідчить про те, що пан Лещинський і його команда самі усвідомлюють всю незаконність затіяного сценарію захоплення підприємства і тому намагаються чинити психологічний тиск як на співробітників фабрики, так і на партнерів.

За період майнових суперечок підприємство вже понесло значні збитки. У цій ситуації, залишається сподіватися лише на те, що правоохоронні органи, на які державою покладено відповідні функції щодо захисту прав та інтересів громадян України, в тому числі і корпоративних, не сидітимуть склавши руки, і не лише дадуть належну правову оцінку дій іноземців у відношенні до бюджетонаповнюючого підприємства Житомирської області, але і вживуть усіх необхідних заходів, щоб не допустити подібних захоплень в майбутньому.

Наши новости

В Украине создан "Клуб защиты журналистов"

27 февраля 2021 года

26 февраля 2021 года состоялось учредительное собрание представителей СМИ Украины и объявлено о создании "Клуба защиты журналистов".

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Конфликтные новости

В Украине не работают сайты Рады, Кабмина и некоторых министерств

Капитал

23 февраля 2022 года

Официальные сайты Верховной Рады, Кабинета министров, Министерства иностранных дел и Министерства реинтеграции оккупированных территорий в настоящее время не открываются.

За скандальным конкурсом по выбору главы правления "Укрэксимбанка" стоит Евгений Мецгер и Оляна Гордиенко - СМИ

Апостроф

23 февраля 2022 года

Конкурс по выбору нового главы "Укрэксимбанка" находится под контролем бывшего главы правления банка Евгения Мецгера и главы набсовета банка Оляны Гордиенко, которые имеют влияние на главу HR-фирмы Korn Ferry Романа Бондаря и проводят нужных им кандидатов.

Компания Dragon Capital и банк Credit Suisse помогли обмануть инвесторов агрохолдинга "Мрия", – расследования OCCRP и "РБК-Украина"

Украинские новости

22 февраля 2022 года

"Мрия Агрохолдинг" обанкротилась после того, как ее украинские владельцы из семьи Гута, вывели более 100 млн долларов на счета сторонних компаний. Об этом стало известно из расследования Международной сети журналистов-расследователей OCCRP "Счет в Credit Suisse использовали в схеме, обанкротившей украинскую агропромышленную компанию".

Цена "Европы". Почему в Украине закручивают гайки бизнесу под видом евроинтеграции

Фокус

22 февраля 2022 года

Проводимая сегодня в Украине евроинтеграционная повестка, внедряя внешне полезные регуляции и требования законодательства, практически полностью игнорирует простой вопрос: а сколько это стоит гражданину и бизнесу?