Іноземних власників ЗАТ "Житомирські ласощі" грабують руками українських суддів

17 сентября 2010 года

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО З’ЇЗДУ СУДДІВ УКРАЇНИ


Швейцарська компанія Delta Capital SA (Дельта капітал СА) звертається до найвищого самоврядного органу суддівського самоврядування, З’їзду Суддів України, із глибоким переконанням у тому, що в цей складний час реформування судової системи не буде і не може бути допущене відверто незаконне та цинічне позбавлення власності іноземного інвестора.


Швейцарська компанія Delta Capital SA (Дельта капітал СА) є головним акціонером вітчизняного виробника солодощів та регіонально значимого Закритого акціонерного товариства «Житомирські ласощі» і є власником пакету акцій, що складає 95,07% статутного капіталу ЗАТ «Житомирські ласощі».


Протягом останніх трьох місяців групою осіб (громадянин Російської Федерації Бойко І.Я., генеральний директор Ренессанс Кепітал Інвест Долинський Д.В., Голова Правління ЗАТ «Житомирські ласощі» Гамов Є.Б., виконуючий обов’язки Голови Правління ЗАТ «Житомирські ласощі» Темненко О.І.) за сприяння судді господарського суду Житомирської області Тимошенко О.М. здійснюється план заходів щодо усунення Delta Capital SA (Дельта капітал СА) від управління ЗАТ «Житомирські ласощі», який спрямований на рейдерське захоплення корпоративних прав належних швейцарській компанії.


Зазначений план заходів вкладається у відпрацьовану схему рейдерського захоплення підприємств, яка часто реалізовується за допомогою вжиття процесуальних заходів, зокрема, із забезпечення позову, які виносяться з очевидним порушенням приписів законодавства і спрямовуються на недопущення з боку «потерпілої» особи проявів дієвого активного опору.


На жаль, ми змушені констатувати, що зазначені дії та процесуальні заходи мають місце щодо Закритого акціонерного товариства «Житомирські ласощі» і його основного акціонера Delta Capital SA (Дельта капітал СА).


Зокрема, за надуманими позовами (які за змістом не мають нічого спільного із правом) міноритарних акціонерів ЗАТ «Житомирські ласощі» суддею господарського суду Житомирської області Тимошенко О.М. були вжиті заходи забезпечення, які фактично позбавляють акціонера компанії, що володіє !95,07%! статутного капіталу ЗАТ «Житомирські ласощі» можливості призначити легітимного керівника Товариства, який би відповідав критеріям професійності і надійності.


Натомість склалась загрозлива ситуація, за якої в Єдиному державному реєстрі підприємств, установ, організацій України зазначена особа, яка оголошена в розшук як обвинувачуваний у кримінальній справі і відсторонена від займаної посади.


Так, до господарського суду Житомирської області звернулась Вдовиченко Т.С. із позовом (від 29.06.2010 року) про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів ЗАТ «Житомирські ласощі» від 10.02.2010 року в частині вирішення питання 11 Порядку денного, а саме: обрати Наглядову раду ЗАТ «Житомирські ласощі» в складі: Голова наглядової ради – Дельта Капітал СА в особі Лєщинського Ю.Л., членів Наглядової ради: Бойка І.Я., Катцнельсона Р.М.


Одночасно із винесенням ухвали про порушення провадження за вказаною позовною заявою, господарський суд Житомирської області в складі судді Тимошенко О.М. виніс ухвалу від 02.07.2010 року про забезпечення позовних вимог шляхом заборони Наглядовій раді ЗАТ «Житомирські ласощі» в чинному складі здійснювати свої повноваження стосовно прийняття рішення по усуненню (відстороненню) голови правління ЗАТ «Житомирські ласощі» Гамова Є.Б., а також прийняття рішення стосовно призначення виконуючого обов’язки голови правління іншого ніж обраного загальними зборами акціонерів Гамова Є.Б.

Постає закономірне питання чому судом заборонено до вирішення Наглядовій раді саме це питання? Питання про процесуальну законність такої ухвали, яка обмежує статутну компетенцію органу управління, що за важливістю своїх повноважень прирівнюється до Загальних зборів і діє між їх скликаннями, залишимо поза обговоренням у зв’язку із очевидністю відповіді на нього.


Крім того, господарський суд Житомирської області виніс ухвалу від 05.07.2010 року, якою заборонив до розгляду спору по суті державному реєстратору виконавчого Комітету Житомирської міської ради вносити будь-які зміни у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо органів управління юридичної особи – ЗАТ «Житомирські ласощі»; щодо осіб, які обираються (призначаються) до органу управління цієї юридичної особи, уповноважених представляти цю юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені цієї юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.


На сьогоднішній день голова правління ЗАТ «Житомирські ласощі», обраний загальними зборами, Гамов Є.Б. відсторонений від посади на підставі постанови старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Житомирській області капітаном податкової міліції Пономарчуком О.В. від 10 серпня 2010 року. Проти нього 15.04.2010 року порушено кримінальну справу № 079004/10 за ознаками злочину у сфері оподаткування. Його також оголошено в розшук постановою старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Житомирській області капітаном податкової міліції Пономарчуком О.В. від 26 квітня 2010 року.
 

Принагідно зауважимо, що суддею Богунського районного суду м. Житомира Шелепою А.А. під час перебування у відпустці та за відсутності матеріалів кримінальної справи (оскільки справа в цей день – 10.08.2010 року - знаходилась на розгляді Житомирського апеляційного суду, в результаті якого скасовано ухвалу суду першої інстанції про скасування постанови слідчого про порушення кримінальної справи щодо Гамова Є.Б.) винесено ухвалу, якою зупинено слідчі дії по даній кримінальній справі.


Звертаємо увагу на те, що постанова слідчого про відсторонення Гамова Є.Б. від 10 серпня 2010 року була направлена Наглядовій раді ЗАТ «Житомирські ласощі». Проте у зв’язку із винесеними ухвалами про забезпечення позову її виконання юридично є неможливим, а сама постанова слідчого «знерухомлена» ухвалою судді Богунського районного суду м.Житомира Шелепою А.А.


Крім вищевказаного, слід також зазначити, що до господарського суду Житомирської області також звернулась із позовом Мельничук Г.Р. (яка посідає одночасно посаду головного бухгалтера ЗАТ «Житомирські ласощі» і є міноритарним акціонером Товариства, володіючи пакетом акцій, що є меншим 0,5% статутного фонду) до ЗАТ «Житомирські ласощі» і Компанії Delta Capital SA про переведення прав покупця за договором купівлі-продажу акцій. Вказана позовна заява також була передана на розгляд судді Тимошенко М.О. При цьому було накладено арешт на акції Компанії Delta Capital SA, частка якої становить 95,07% в статутному фонді ЗАТ «Житомирські ласощі».


Викладені обставини свідчать про наявність системних дій з боку суддів, що мають форму процесуальних заходів, які вживаються в інтересах зацікавлених осіб з метою завдання шкоди правам та охоронюваним інтересам іноземного інвестора.

У зв’язку із ситуацією, що склалась існує велика імовірність того, що внаслідок незаконних ухвал про забезпечення позову, винесених суддею Тимошенко О.М., неуповноваженою особою, яка виступатиме від імені ЗАТ «Житомирські ласощі» буде здійснено розпорядження належним Товариству майном.
Це в свою чергу означатиме, що держава Україна як учасниця Європейської Конвенції з прав людини і основоположних свобод в особі її судових органів (від імені яких виступає в даному випадку суддя Тимошенко О.М.) сприятиме позбавленню особи (іноземного інвестора – швейцарської компанії Delta Capital SA) права на мирне володіння майном, яке гарантується статтею 1 Протоколу 1 до Конвенції. Логічно припускати у зв’язку із цим появу нового прецеденту у практиці Європейського суду з прав людини, в якому держава України в черговий раз виступить відповідачем у справі про позбавлення права на мирне володіння майном.


Вважаємо, що викладені обставини є достатніми для того, щоб З’їзд Суддів України звернув на проблемну ситуацію і вжив усіх можливих заходів до представників судової влади, які своїми рішеннями порушують права іноземного акціонера, принижуючи тим самим авторитет судового корпусу.

 

Наши новости

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Вебинар с Верховным Судом. Принципы административного судопроизводства

16 июня 2020 года

Ассоциация юристов Украины предоставляет возможность дополнительной встречи с некоторыми судьями

Конфликтные новости

Рейдерство: что нужно знать и как противодействовать

Лига

21 октября 2020 года

Законодательного определения понятия "рейдерство" на сегодня в Украине нет. Однако фактически под рейдерством понимают незаконный захват имущества или бизнеса.

Под Одессой редакцию издания забросали коктейлями Молотова. Фото

Страна

21 октября 2020 года

Сегодня ночью, 21 октября, в Одесской области произошло очередное ЧП связанное с журналистской деятельностью. Здесь, в Овидиополе, неизвестные забросали коктейлями Молотова редакцию независимого издания "Альтернатива".

Печерское сражение: прокуратура и братья Супруненко судятся за полгектара земли в центре Киева

КиевVласть

20 октября 2020 года

Столичная прокуратура уже более трех лет пытается через суд отобрать у великобританской компании “Голденберг Ассетс ЛТД” (фирма из орбиты братьев Супруненко. – KV) три земельных участка общей площадью 0,52 га и стоимостью 37 млн гривен возле улицы Крещатик.

"ArcelorMittal Кривой Рог" опровергает обвинения в уклонении от уплаты налогов и занижении платежей за землю

Интерфакс-Украина

20 октября 2020 года

Криворожский горно-металлургический комбинат ПАО "ArcelorMittal Кривой Рог" (АМКР, Днепропетровская обл.) опровергает обвинения в уклонении от уплаты налогов и занижении обязательных платежей за землю в 2015-2019 годах.