«Юридична газета» розпочала реалізацію проекту «Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України 2010»

15 сентября 2010 года

«Вибір клієнта» - щорічне всеукраїнське дослідження якості надання юридичних послуг українськими юристами та визначення числа найкращих юристів України. Це власний проект редакції "Юридичної газети", що проводиться винятково нашими власними силами. "Вибір клієнта" є єдиним в Україні дослідженням, що має унікальний системний підхід, який ґрунтується на визначенні кращих правників виключно голосами клієнтів. Щоразу результати дослідження оприлюднюються у спеціальному виданні - довіднику, який розповсюджується серед більшості національних підприємств.

"Юридична газета" вже проводила подібні дослідження із визначення найкращих українських юристів у 2006 та 2008 роках відповідно. І вони отримали дуже схвальні відгуки, навіть більше, значна частина українських юристів безпосередньо відзначила високу об’єктивність поданих даних і висловила сподівання, що національний юридичний ринок нарешті отримає справжнє неупереджене дослідження. З кожним роком методологія та критерії відбору нами вдосконалювалися. Наразі, ми насправді сподіваємося, що цьогорічний "Вибір клієнта 2010" виправдає усі найкращі очікування і зможе стати справді показовим.

"Вибір клієнта 2010" суттєво відрізняється з-поміж інших досліджень саме критеріями об'єктивності отриманих результатів. Як і все геніальне, наша концепція є дуже простою та чесною по відношенню до юристів.

Розкриваючи деталі, об’єктом нашого дослідження виступають клієнти українських юристів та юридичних компаній, які й безпосередньо отримують юридичні послуги. Цього року для отримання максимально достовірних даних у якості клієнтів, ми залучили компетентних представників близько однієї тисячі українських підприємств. І це вперше в історії розвитку юридичного ринку аудиторія буде представлена настільки широко!

Предметом дослідження являє собою рівень якості надання клієнтам юридичних послуг юристами. Так, проводячи безпосереднє опитування думки клієнтів, а потім на опираючись на отримані достовірні дані, редакція "Юридичної газети" буде формувати список 100 найкращих рекомендованих юристів України цього року.

 

ЕТАПИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Хочемо зазначити кілька слів щодо процедури підготовки та проведення цьогорічного дослідження, вона поділяється на чотири основні етапи:

I етап  =>  Січень - Липень  (відбувся)

Внутрішня та зовнішня організаційна робота. Збір відомостей та даних про клієнтів юридичних компаній та українських юристів.

ІІ етап => Липень - Вересень (розпочався)

Безпосереднє проведення опитування/анкетування по базі клієнтів, отриманій під час першого етапу. Дослідження та визначення позицій клієнтів на предмет надання найякісніших юридичних послуг українськими юристами.

ІІІ етап => Вересень - Листопад

Опрацювання попередньо отриманих результатів, складання по результатам анкетування робочого списку ТОП-300 юристів (short-list), публікація списку у черговому номері "Юридичної газети". Збір детальних даних юристів-номінантів. Остаточне визначення ТОП-100. Написання та залучення до створення тематичних матеріалів провідних юристів, що будуть опубліковані разом із результатами. Підготовка до випуску спеціального видання-довідника із результатами дослідження.

IV етап => Кінець листопада 

Презентація результатів дослідження та проведення урочистого нагородження. Видання та тиражування повнокольорового глянцевого журналу-довідника «Вибір клієнта 2010. ТОП-100 найкращих юристів України» великим тиражем (понад 20 000 примірників). Крім того, наша редакція має намір докласти всіх зусиль, аби довідник безкоштовно потравив до більшості організацій та підприємств України – усім нинішнім або ще потенційним клієнтам юристів та правничих компаній.

Наразі, як Ви вже бачите, І етап дослідження майже підійшов до кінця, тим паче, що працівниками редакції «Юридичної газети» вже зібрано необхідну базу даних для проведення опитування під час ІІ етапу.

 

ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДОЛОГІЯ

Золотим правилом нашого дослідження є поєднання найкращих критеріїв як при дослідженні якості послуг в цілому, так і враховуючи специфіку юридичного ринку.

Основні принципи дослідження "Вибору клієнта 2010":

 • об’єктивність та неупередженість;
 • спрямованість на клієнта;
 • прозорість методології;
 • відсутність системи ранжування;
 • фокус - особистість юриста.

На наше переконання, поєднання таких критеріїв для дослідження якості надання юридичних послуг українськими юристами якраз і сприятиме тому, що його результати чи не вперше в Україні справді будуть відображати реальну картину становища рівня юридичних послуг. Адже місце у списку найкращих юристи отримуватимуть не через свою PR-кампанію або особисті амбіції, підкріплені значними фінансовими можливостями, а виключно завдяки своїй репутації у бізнес-сфері.

Ми позиціонуємо «Вибір клієнта 2010. ТОП-100 найкращих юристів України» як альтернативне професійне дослідження, як експертну думку, як об’єктивний вітчизняний довідник-посібник для українського бізнесу, сформований, до речі, самими представниками бізнесу. Адже більшість досліджень-рейтингів ринку юридичних послуг орієнтовані саме на юристів, тобто формуються за критеріями, що мають значення радше для юристів, аніж для їхніх клієнтів. А на наше переконання, визначальною рисою для характеристики якостей наданих послуг, професіоналізму юриста і т.д., все ж є думка клієнта. І це неодноразово підтверджують й самі юристи. Хто ж як не клієнт може надати реальну оцінку якості роботи юриста.

Запропоноване ж дослідження «Юридичної газети» та його підсумки будуть ґрунтуватися на думці реального клієнта й орієнтуватися на клієнта потенційного. Орієнтованість дослідження на клієнта підкріплена простою і зрозумілою методологією: перелік сотні вітчизняних юристів буде сформовано за підсумками анкетного опитування керівників українських компаній та компетентних представників їх юридичних департаментів.

Слід звернути увагу і на той факт, що «Вибір клієнта 2010», як і його попередники, жодним чином не можна охарактеризувати словом «рейтинг», перш за все це - дослідження. На нашу думку, це неправильно та некоректно представляти юристів по номерам - другий, четвертий, сьомий тощо. Тому відповідно, у нашому дослідженні обрана сотня найкращих юристів України буде представлена на загал в алфавітному порядку й систематизована в залежності від галузей права, в яких працює відповідний фахівець.

Часто виникають запитання щодо одного із принципів методології - відбору  аудиторії (підприємства та організації тощо), яка буде брати участь у безпосередньому опитуванні. Ми чудово розуміємо залежність правильності відбору об’єктів дослідження на неупередженість та достовірність подальших результатів. Тому зважаючи на це, для цьогорічного дослідження, "Юридична газета" вибрала до переліку об’єктів дослідження - українські підприємства, що увійшли до рейтингів, складених по результатам діяльності цих компаній у 2009 році найкращими бізнес-виданнями України: «Инвест газета», «ГVардия», «Експерт». Також, в ході нашого дослідження буде враховуватися й думка керівників підприємств, що входять до внутрішньої бази українських підприємств "Юридичної газети", яка складена по результатам досліджень видання у попередні роки.

 

ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ

Приємно зазначити, що цього року ми розширюємо рамки дослідження. Це стосується не лише збільшення частки аудиторії, яка візьме участь в опитуванні, а йде мова про збільшення числа самих юристів, представлених у дослідженні. Так, успішних та відомих юристів у нашій країні з кожним роком стає дедалі більше, тому остаточний вибір за підсумками дослідження буде зупинено вже на сотні правників, на не п’ятдесяти, як це було у дослідженні 2008 року.  Відповідно розшириться й кількість практик, у яких наша редакція визначатиме найкращих вітчизняних юристів. Зокрема, якщо у «Виборі клієнта 2008» ми визначали переможців у семи юридичних практиках, то в цьому році даний перелік буде збільшено до 12 галузей.

Нижче ми наводимо перелік юридичних практик, що будуть представлені у "Виборі клієнта 2010":

 • корпоративне право, M&A
 • податкова практика
 • захист інтелектуальної власності
 • судова практика
 • міжнародний арбітраж
 • нерухомість та будівництво
 • банківське та фінансове право, цінні папери
 • міжнародне торгове, митне право
 • антимонопольне (конкурентне право), інвестиційна діяльність, державно-приватне партнерство
 • трудове, кримінальне, сімейне право
 • цивільне (господарське право, юрисконсульт підприємств)
 • медіа-право, телекомунікації

Відверто кажучи, наше видання досить схвально оцінює, тенденцію щодо зростання кількості досліджень вітчизняного ринку юридичних послуг, адже кожен з цих рейтингів має власну систему та критерії оцінки, які вирізняються з-поміж інших. Інша справа, що майже усі представлені вітчизняні юридичні рейтинги, на жаль, досить далекі до одного із основних критеріїв рейтингування - об’єктивності. Проте така різноманітність все ж має свої переваги: можливість вибору, вдосконалення як результат конкуренції, накопичення досвіду, розширення аудиторії тощо. Таким чином, збільшення числа лише надає юристам можливість самостійно обирати рейтинги, критерії оцінювання яких, на їхню думку, зможуть об’єктивно продемонструвати статус юриста або компанії на ринку в цілому.

 

ДОДАТКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Окрім результатів основного дослідження "Вибору клієнта 2010", наш майбутній довідник представить до уваги потенційного клієнта й інші власні редакційні дослідження. Ми переконані, що проведення та оприлюднення таких додаткових відомостей лише сприятиме розвитку юридичного ринку та зробить його більш відкритим для громадськості.

Серед загального числа додаткових досліджень, можемо виділити наступні:

 • найкращі менеджери у юридичному бізнесі;
 • найуспішніші юристи у 2010 році;
 • найперспективніші молоді юристи;
 • юристи у політиці;
 • найбільш соціально-відповідальні юристи;
 • найкращі нотаріуси;
 • тощо.

До формування списку десяти найуспішніших юристів у 2010 році будуть залучені і члени Експертної Ради «Юридичної газети» (дізнатися більше про проект та ознайомитися зі складом якої Ви могли ознайомитися у попередніх номерах нашого видання). 

Поряд з цим, одними підсумками дослідження довідник «Вибір клієнта 2010. ТОП-100 найкращих юристів України» не обмежиться. На його сторінках Ви зможете ближче познайомитися з юристами, що сформували сотню найкращих, прочитати інтерв’ю та аналітичні статті фахівців щодо останніх тенденцій та перспектив розвитку тієї чи іншої юридичної практики,  ознайомитися з коментарями спеціалістів щодо фахових питань, а також отримати вичерпну інформацію про стан сучасного юридичного ринку.

Більш детальну інформацію з цього приводу, Ви зможете отримати безпосередньо у організаторів дослідження та на нашому сайті.

 

Ми не будемо приховувати й відверто зізнаємося, що наші очікування від результатів дослідження «Вибір клієнта» у цьому році є вкрай високими. Звісна річ, ми не претендуємо на статус найдосконалішого дослідження, яке змогло б задовольнити погляди усіх юристів щодо формування переліку найкращих правників України. Але все ж сподіваємося, що наш довідник не просто викличе резонанс, але й значно більше - зможе дійсно відобразити чесну та об’єктивну картину ринку. А разом з тим стане у нагоді в бізнесі для усіх вітчизняних та іноземних підприємців, які прагнуть залучити до своєї роботи найкращого зовнішнього юридичного консультанта.

Отож, шановні панове юристи, просимо Вас набратися терпіння й дочекатися кінця листопада, коли буде оголошено результати дослідження та представлено черговий  журнал-довідник «Вибір клієнта 2010. ТОП-100 найкращих юристів України».

А поки дослідження триває, запрошуємо Вас до тісної співпраці у підготовці даного  юридичного довідника. Чекаємо пропозицій як щодо співавторства для написання аналітичних статей, можливостей розміщення фахових коментарів, так і щодо розміщення  на сторінках видання рекламних матеріалів. 

З повагою,
Редакція «Юридичної газети» 

 

Дослідження "Вибір клієнта 2010. ТОП-100 найкращих юристів України"

Організатор: ТОВ "Юридична газета"

Дата публікації результатів: кінець листопада

Керівництво проекту: Присяжнюк Михайло (prusazhniyk@yur-gazeta.com), Сірук Олександр (siruk@yur-gazeta.com)

Координатор проекту: Саченко Сергій (sachenko@yur-gazeta.com)

Рекламний відділ: Андрейкіна Олена (helen@yur-gazeta.com)

Відділ реалізації: Матолінець Мар’яна (maryana@yur-gazeta.com)

 

Загальна адреса для листування:  top100@yur-gazeta.com

WEB-сайт: http://top100.yur-gazeta.com

Контактний номер: (044) 486-01-31, 486-50-18, (067) 440-22-12

Факс: (044) 221-59-80

 

За підтримки:
Агентство конфликтного PR – /PR i Z/

www.pr-z.com.ua info@pr-z.com.ua +38093 522-89-86

Наши новости

Объединение специалистов по PR и Конкурентной разведке Украины и Кыргызстана

24 сентября 2020 года

В сентябре 2020 года подписано соглашение между Агентством конфликтного PR - /PR i Z/ и Аналитическим центром «Стратегия Восток-Запад» (Кыргызстан) о сотрудничестве.

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Вебинар с Верховным Судом. Принципы административного судопроизводства

16 июня 2020 года

Ассоциация юристов Украины предоставляет возможность дополнительной встречи с некоторыми судьями

Конфликтные новости

Рейдерство: что нужно знать и как противодействовать

Лига

21 октября 2020 года

Законодательного определения понятия "рейдерство" на сегодня в Украине нет. Однако фактически под рейдерством понимают незаконный захват имущества или бизнеса.

Под Одессой редакцию издания забросали коктейлями Молотова. Фото

Страна

21 октября 2020 года

Сегодня ночью, 21 октября, в Одесской области произошло очередное ЧП связанное с журналистской деятельностью. Здесь, в Овидиополе, неизвестные забросали коктейлями Молотова редакцию независимого издания "Альтернатива".

Печерское сражение: прокуратура и братья Супруненко судятся за полгектара земли в центре Киева

КиевVласть

20 октября 2020 года

Столичная прокуратура уже более трех лет пытается через суд отобрать у великобританской компании “Голденберг Ассетс ЛТД” (фирма из орбиты братьев Супруненко. – KV) три земельных участка общей площадью 0,52 га и стоимостью 37 млн гривен возле улицы Крещатик.

"ArcelorMittal Кривой Рог" опровергает обвинения в уклонении от уплаты налогов и занижении платежей за землю

Интерфакс-Украина

20 октября 2020 года

Криворожский горно-металлургический комбинат ПАО "ArcelorMittal Кривой Рог" (АМКР, Днепропетровская обл.) опровергает обвинения в уклонении от уплаты налогов и занижении обязательных платежей за землю в 2015-2019 годах.