Спильна справа ответила Герман на ее желание увидеть декларации доходов журналистов

11 апреля 2011 года

Спільна Справа вимагає від податкової перевірити Герман і Ко

Державна податкова адміністрація України має невідкладно перевірити факти можливого ухилення від сплати податку на дохід у 2010 р. народними депутатами України та держслужбовцями 1-3 категорій. У випадку виявлення порушень – ініціювати їх притягнення до кримінальної відповідальності.


Про це заявив медіа-координатор громадянського руху «Спільна Справа» Ігор Пилипчук, який від імені групи журналістів звернувся з відповідним листом до ДПАУ.

За його словами, причиною звернення стала ініціатива екс-заступниці голови Адміністрації Президента Ганни Герман щодо необхідності введення декларації на видатки для журналістів, яку вона озвучила в ефірі одного з загальнонаціональних телеканалів.


«Такі наміри ми розцінюємо виключно як черговий крок у наступі на свободу слова. На тлі неприхованих утисків преси та масових звільнень журналістів подібні заяви звучать більш ніж цинічно і не можуть залишатись без реагування. Тому ми вимагаємо від ДПАУ негайно перевірити усіх високопосадовців на предмет дотримання ними податкового законодавства, зокрема, в частині щодо сплати податку на дохід, оскільки є десятки фактів, які вказують на високу ймовірність їх ухилення від сплати такого податку за минулий рік», – повідомив журналіст.


Він зазначив, що у своєму зверненні до ДПАУ виклав низку фактів, які потребують першочергової перевірки.


«Так, пані Герман володіє годинником вартістю не менше 50 тис. доларів США, який, за її власним публічним зізнанням, їй подарували віце-прем’єр Колесніков та губернатор Харківщини Добкін. Відповідно до чинного податкового законодавства, з такого подарунка, зробленого особами-резидентами, має стягуватись податок у розмірі 5% від його вартості. Ми маємо сумніви, що Ганна Герман сплатила належні в даному випадку 2,5 тис. доларів. Нас цікавить доля ще 1,5 тис. доларів, які мав сплатити нардеп-комуніст Бабурін, котрий також володіє годинником, який є предметом розкоші і коштує 10 тис. доларів. Бабурін офіційно заявив, що отримав його в подарунок від китайських комуністів. Такий подарунок, зроблений нерезидентами, оподатковується за ставкою 15%. Є низка інших фактів, де фігурують суми в десятки і сотні разів значніші, коли чиновники, які відповідно до їхніх декларацій живуть на одну зарплатню, обзавелися елітною нерухомістю, автомобілями тощо. Ухилення від сплати податку з таких доходів має невідворотно тягти за собою кримінальну відповідальність», – підкреслив І.Пилипчук.


Він також зазначив, що податкові органи мають провести відповідну перевірку у десятиденний термін та зробити офіційне повідомлення про її результати.


Прес-служба громадянського руху «Спільна Справа»

Напоминаем, что Советник Президента Анна Герман считает необходимым ввести декларирование доходов для журналистов

Наши новости

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Вебинар с Верховным Судом. Принципы административного судопроизводства

16 июня 2020 года

Ассоциация юристов Украины предоставляет возможность дополнительной встречи с некоторыми судьями

Государственное рейдерство или новая инвестиционная политика для зеленой энергетики?

5 июня 2020 года

В пятницу, 5 июня, в 11.30 в пресс-центре информационного агентства "Интерфакс-Украина" начнется пресс-конференция на тему "Государственное рейдерство или новая инвестиционная политика для зеленой энергетики?". 

Конфликтные новости

Производителя "Семок" признали потерпевшей стороной по делу об экс-прокуроре Рубане

24tv.ua

19 сентября 2020 года

Государственное бюро расследований официально признало ООО "Волана" потерпевшей стороной по делу о попытке рейдерства. Дело расследуется в отношении бывшего первого заместителя прокурора Сумской области О. Рубана.

Премьер Шмыгаль взял курс на уничтожение «Укргидроэнерго»

Вести

18 сентября 2020 года

Правительство Украины планирует переподчинить государственную компанию «Укргидроэнерго» напрямую премьер-министру Денису Шмыгалю. Такой шаг правительства эксперты расценивают как рейдерскую атаку на «Укргидроэнерго» с целью получить контроль за последним прибыльным предприятием энергетической отрасли.

Олег Бахматюк рассказал, как война НАБУ с его бизнесом отразилась на ВВП Украины

Страна

18 сентября 2020 года

Владелец одной из крупнейших в Украине аграрных компаний "Укрлендфарминг" Олег Бахматюк за год войны с ним НАБУ потерял больше активов, чем в Крыму и Донецке. Об этом написал сам бизнесмен в открытом письме.

Верховный суд заступился за судей Окружного админсуда, заявив о их независимости

Капитал

18 сентября 2020 года

Верховный суд обеспокоен вопросом доверия граждан к судебной системе и подчеркивает важность обеспечения независимости судей.