Защитники Черновцов обратились к послам 6 стран

7 апреля 2011 года

Ініціативна група "Захистимо Чернівці" просить послів та мерів споріднених міст втрутитися у ситуацію в Чернівцях та не допустити утисків демократії.
Надзвичайному і Повноважному Послу США в Україні
Й.В. Пану Джону Ф. Теффту
Надзвичайному і Повноважному Послу Австрії в Україні
Й.В. Пану Вольфу Дітріху Хайму
Надзвичайному і Повноважному Послу Німеччини в Україні
Й.В. Пану Гансу-Юргену Гаймзьоту
Надзвичайному і Повноважному Послу Польщі в Україні
Й.В. Пану Яцеку Ключковскі
Надзвичайному і Повноважному Послу Ізраїлю в Україні
Й.В. Пані Зіні Калай-Клатман
Надзвичайному і Повноважному Послу Канади в Україні
Й.В. Пану Дж. Даніелю Карону


Вельмишановний  пане Посол!


З великою повагою до Вас звертається ініціативна група  «Спільними зусиллями захистимо Чернівці»,  яка об’єднує громадські організації  міста та небайдужих чернівчан.
З прикрістю змушені констатувати, що у Чернівцях під загрозою опинилися традиції демократії, конституційні права громадян. 42 депутати міської ради, нехтуючи Конституцією та законами України,  вибором громади 31 березня цього року відправили у відставку всенародно обраного мера Чернівців Миколу Федорука, якого  31 жовтня 2010 року на прямих виборах вже вп’яте підтримали майже 65 % виборців.
Процедурі дострокового припинення повноважень Чернівецького міського голови  передувала замовна  кампанія дискредитації Миколи Федорука та міста Чернівців в українських засобах масової інформації.  .
Від  імені чернівчан запевняємо, що поширена інформація про масштабну корупцію у  Чернівцях, відсутність умов для розвитку підприємництва, реалізації перспективних інвестиційних проектів,  тиск на свободу слова з боку Миколи Федорука не відповідає дійсності.  Звинувачення Миколи Федорука у порушенні Конституції та законів України, корупції  є надуманими та необґрунтованими. Вони не підтверджені жодним судовим рішенням чи висновками інших правових інституцій.
Чернівці в останні роки були у п’ятірці найбільш привабливих міст України усіх незалежних рейтингів. І ми, чернівчани, пишаємося цими спільними досягненнями усієї нашої громади і команди мера Миколи Федорука. Саме принципова позиція Миколи Федорука  на посаді мера дозволила зберегти від агресивного втручання містобудівне середовища історичного  центру  Чернівців, історико-архітектурну  та полікультурну спадщину міста, демократичні традиції наших попередників,  атмосферу толерантності  та  відкритості.
Тому громада міста з обуренням зустріла рішення окремої частини депутатського корпусу Чернівецької міської ради в догоду місцевих очільників Партії регіонів, всупереч закону обмежити повноваження міського голови. Водночас Інститут законодавства Верховної Ради України , Інститут держави і права ім. В.Корецького, врешті-решт Комітет Верховної  Ради України з питань  державного будівництва та права  дійшли висновку, що прийняті сесією Чернівецької міської ради нормативні акти, які обмежують повноваження міського голови,  не відповідають Конституції та законом України. Міський голова Микола Федорук закликав депутатів міської ради повернутися у правове поле та оскаржив неправомірні рішення міської ради у суді. На захист позиції міського голови Миколи Федорука встала громада міста. За два дні майже 3 тисячі чернівчан, серед яких Почесні громадяни міста, авторитетні в Україні люди – космонавт Леонід Каденюк, письменниці Марія Матіос, Галина Тарасюк, Тамара Севернюк,  відомі артисти Ян Табачник, Іво Бобул, Павло Дворський, Назарій та Дмитро Яремчуки, підписалися під колективним зверненням до депутатів міської ради з вимогою повернутися в правове поле. Відбулися загальні збори громадськості міста, мітинг протесту , де чернівчани чітко заявили, що жодного права депутатам обмежувати повноваження міського голови не делегували. Однак 42 депутати знехтували  волею громади, не очікуючи рішення суду , відправили міського голову Миколу Федорука у відставку.
На захист Миколи Федорука  від політичного рейдерства стали його колеги – мери інших міст України, Асоціація міст України. Вони вважають, що характер подій, які відбуваються на теперішній час в Чернівцях становить відкриту загрозу існуванню місцевого самоврядування в Україні.
Хочемо Вас запевнити, що прикра ситуація у Чернівцях буде вирішена, оскільки чернівецька громада має міцні демократичні традиції. Свідченням цього є  громадська ініціатива «Спільними зусиллями  захистимо Чернівці»,спрямована на  відновлення у Чернівцях основ місцевого самоврядування. Громадська ініціатива  готує проведення місцевого референдуму  щодо дострокового припинення  повноважень Чернівецької міської ради УІ скликання, яка у своїй діяльності вийшла за межі правового поля. До цієї ініціативи доєдналися 44 громадські організації і  тисячі чернівчан, які вимагають від Верховної Ради України оголосити дострокові вибори Чернівецької міської ради. Громада міста  рішуче налаштована відстояти свій вибір.
До правового вирішення колізії ініціативна група « Спільними зусиллями захистимо  Чернівці» просить світову спільноту  взяти ситуацію у Чернівцях під свій пильний контроль, реагувати на будь-які спроби  утисків у Чернівцях демократії та свободи слова, попрання конституційних прав громадян , не дозволити політичним рейдерам агресивно втручатися в містобудівне середовище та зруйнувати історичний центр Чернівців.
Віримо, що історичне гасло Чернівців «Спільними зусиллями» є тим дороговказом  наших попередників, який дозволить громаді міста гідно пройти через випробування і підтвердити своє право бути у співтоваристві демократичних міст світу.

 

З щирою надією на розуміння   та підтримку ,
ініціативна група «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» 

Наши новости

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ теперь в Республике Беларусь!

28 августа 2020 года

Агентство конфликтного PR - /PR i Z/ официально закрепляет партнёрские взаимоотношения с коллегами из Беларуси.

Жертвы медиатерроризма. Кто несет ответственность и за что

10 августа 2020 года

05 августа в информационном агентстве «Интерфакс-Украина» прошла пресс-конференция с громким названием: «Влияние медиатерроризма на репутацию. Где заканчивается журналистика и начинается уголовная ответственность».

Вебинар с Верховным Судом. Принципы административного судопроизводства

16 июня 2020 года

Ассоциация юристов Украины предоставляет возможность дополнительной встречи с некоторыми судьями

Государственное рейдерство или новая инвестиционная политика для зеленой энергетики?

5 июня 2020 года

В пятницу, 5 июня, в 11.30 в пресс-центре информационного агентства "Интерфакс-Украина" начнется пресс-конференция на тему "Государственное рейдерство или новая инвестиционная политика для зеленой энергетики?". 

Конфликтные новости

Производителя "Семок" признали потерпевшей стороной по делу об экс-прокуроре Рубане

24tv.ua

19 сентября 2020 года

Государственное бюро расследований официально признало ООО "Волана" потерпевшей стороной по делу о попытке рейдерства. Дело расследуется в отношении бывшего первого заместителя прокурора Сумской области О. Рубана.

Премьер Шмыгаль взял курс на уничтожение «Укргидроэнерго»

Вести

18 сентября 2020 года

Правительство Украины планирует переподчинить государственную компанию «Укргидроэнерго» напрямую премьер-министру Денису Шмыгалю. Такой шаг правительства эксперты расценивают как рейдерскую атаку на «Укргидроэнерго» с целью получить контроль за последним прибыльным предприятием энергетической отрасли.

Олег Бахматюк рассказал, как война НАБУ с его бизнесом отразилась на ВВП Украины

Страна

18 сентября 2020 года

Владелец одной из крупнейших в Украине аграрных компаний "Укрлендфарминг" Олег Бахматюк за год войны с ним НАБУ потерял больше активов, чем в Крыму и Донецке. Об этом написал сам бизнесмен в открытом письме.

Верховный суд заступился за судей Окружного админсуда, заявив о их независимости

Капитал

18 сентября 2020 года

Верховный суд обеспокоен вопросом доверия граждан к судебной системе и подчеркивает важность обеспечения независимости судей.